Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy można trzymać rybki w akwarium o zmiennych kolorach światła?
Prawidłowo funkcjonujące oświetlenie w akwarium odpowiada za stworzenie sztucznego cyklu dzień-noc. Rośliny wodne używają światła do fotosyntezy. W ten sposób pobierają składniki odżywcze i ograniczają rozwój glonów. To pozytywnie wpływa na jakość wody i zdrowie ryb. Do oświetlenia nie wystarczy naturalne światło dzienne. Czy w akwarium mogą być lampy LED o zmiennych kolorach?
Czy do oświetlenia akwarium należy używać tylko lamp LED?
Często spotykane jako oświetlenie akwarium są świetlówki lub lampy fluorescencyjne. Jednak najbardziej popularne są lampy LED. To dlatego, że diody mają wiele zalet. Przede wszystkim oferują znacznie mniejsze zużycie energii, a jednocześnie lepszą jakość światła, ponieważ nie migoczą. Nie generują ponadto ciepła. Sprawia to, że diody LED są bardzo żywotne.
Coraz popularniejsze kompletne akwaria Biorb są wyposażone właśnie w takie oświetlenie. Dzięki temu ich użytkownicy mają pewność, że jasność światła została właściwie dobrana. Zbyt duża jego ilość w akwarium może skutkować zwiększonym powstawaniem glonów, natomiast zbyt mała ma negatywny wpływ na wzrost i zdrowie roślin.
Jaki kolor światła najlepiej sprawdza się w akwarium?
Do oświetlania akwariów najlepiej nadaje się barwa światła odpowiadająca oświetleniu dziennemu. Najbardziej przypomina naturalne światło słoneczne i ma najkorzystniejszą mieszankę czerwonych i niebieskich fal. Obie te barwy są potrzebne do zrównoważonego wzrostu roślin. Ponadto niebieskie światło wnika głębiej w wodę i dlatego może oświetlać również dno akwarium. Jest również lepiej przetwarzane przez rośliny wodne. Szczególnie korzystne dla ryb i innych organizmów zamieszkujących zbiornik jest imitowanie wschodów i zachodów słońca. Stosując nowoczesne, zdalnie sterowanie oświetlenie LED jest to możliwe.
Jakie są zalety niebieskiego światła w akwarium?
Największą zaletą takiego nocnego oświetlenia akwarium jest to, że idealnie naśladuje wodne środowisko. W naturze nigdy nie panuje całkowita ciemność. Niebieskie światło pozwala rybom na orientację w ciemności, jednocześnie nie przeszkadzając w nocnym odpoczynku domowników. Te zalety podkreślają Klienci sklepu internetowego Zielony Klomb. Wartym podkreślenia udogodnieniem jest możliwość uruchamiania za pomocą aplikacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana