Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym karmić psa-niejadka?
Zazwyczaj opiekunowie psów borykają się z problemem nadmiernego apetytu u swoich czworonożnych przyjaciół. Szybkie i łapczywe jedzenie sprawia, że właściciele szukają różnych rozwiązań, np. misek spowalniających spożywanie pokarmu. Rzadziej zdarzają się psy, którym jedzenie nie sprawia takiej radości i przyjemności. Jakie są sposoby, by poradzić sobie z psem niejadkiem?
Dlaczego mój pies nie chce jeść?
Szczenięta zazwyczaj potrafią zjeść każdą porcję jedzenia, jaką poda mu opiekun. Jednak z wiekiem poziom łaknienia zmienia się. Często właściciele omylnie myślą, że pies stracił apetyt, podając mu większe porcje i uzupełniając dietę różnorodnymi przysmakami. To jeden z błędów żywieniowych.
Przeczytaj również: Czy karmy dla psów i kotów powinny zawierać mięso?
Zanim jednak, jako opiekun czworonoga wysnujesz wnioski, że Twój pies jest niejadkiem, warto zadać sobie kilka pytań: czy pies odmawia suchej karmy, bo wie, że dostanie coś atrakcyjniejszego ze stołu? Czy chcesz, by Twój przyjaciel więcej jadł, dlatego podajesz mu większe porcje? Jeśli odpowiedzi są negatywne, należy bardziej obserwować psa. Obniżony apetyt nierzadko wiąże się z ogólną apatią i brakiem chęci do zabawy lub spacerów. W takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Po wykluczeniu stanu chorobowego warto rozważyć, czy brak apetytu nie ma podłoża natury psychologicznej.
Przeczytaj również: Czym karmić psa/kota, który ma problem z układem moczowym?
Jak i czym najlepiej karmić psa niejadka?
Kolejnym błędem popełnianym przez opiekunów psów jest zapewnienie im stałego dostępu do pełnej miski. Ta zasada bezwzględnie obowiązuje czystą wodę, aczkolwiek w przypadku karmienia – powinno mieć miejsce 2-3 razy w ciągu doby. Należy również unikać dokarmiania psa w szczególności ludzkim jedzeniem.
Przeczytaj również: Jaka karma dla psa ma niską zawartość tłuszczu?
Niezwykle ważny jest również wybór odpowiedniej karmy. Najlepiej zaopatrywać się w nią w specjalistycznych sklepach zoologicznych jak Dlapsaikota. Należy pamiętać, że karma powinna być odpowiednio zbilansowana. Psy jako mięsożercy muszą mieć zapewniony posiłek z dużą zawartością białka, czyli najlepiej większą ilością mięsa i ryb w składzie. Jednymi z lepszych są specjalne karmy dla niejadka od firmy Naturea Naturals. Niektóre z nich zawierają od 40-50% mięsa, co wpływa nie tylko na poprawę metabolizmu, ale również odczuwania walorów smakowych. Dostępne są karmy z jagnięciną, dzikiem czy kaczką. W celu podniesienia atrakcyjności posiłku dla psa czasami można je łączyć z mokrą karmą.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana