Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak walczyć z krzywdą wyrządzaną koniom?
Skrzywdzone przez los i człowieka zwierzęta wymagają szczególnej opieki. Dotyczy to w szczególności starszych i schorowanych koni, w przypadku których występuje realne zagrożenie oddania ich do rzeźni. W obronie tych osobników występują różne fundacje, które podejmują szereg działań mających na celu zebranie niezbędnych środków finansowych na ratowanie zwierząt. Nie zwlekaj i już dziś dowiedz się więcej na temat tych inicjatyw.
Adopcja konia szansą na jego lepszą przyszłość
W schroniskach dla koni przebywa wiele zwierząt ocalonych od śmierci. Można im realnie pomóc, decydując się na adopcję choćby jednego ogiera, wałacha czy klaczy. To rozwiązanie cieszy się największą popularnością wśród zamożniejszych osób, które są w stanie samodzielnie zapewnić kopytnemu podopiecznemu odpowiednie warunki życia (np. stajnię, miejsce do popasu, optymalną ilość karmy i wody, a także opiekę weterynaryjną).
Przeczytaj również: Ochwat u konia – pierwsza pomoc
Alternatywną opcją dla rzeczywistego przejęcia opieki nad skrzywdzonym zwierzęciem jest wirtualna adopcja koni. Istota tego przedsięwzięcia sprowadza się do regularnego pokrywania kosztów utrzymania czworonożnego przyjaciela poprzez wpłacanie środków finansowych w określonej wysokości na konto danego schroniska. W takiej sytuacji zwierzak pozostaje w danej placówce, jednak osoba, która przejęła nad nim pieczę, ma możliwość systematycznego odwiedzania swojego pupila oraz spędzania z nim czasu. Co istotne, wirtualnym opiekunem konia może zostać praktycznie każdy – nie tylko osoba prywatna, ale także firma, klasa, szkoła albo inna organizacja.
Bezcenna doraźna pomoc
Nie każdego miłośnika wierzchowców stać na regularne wspieranie schronisk dla koni. Warto mieć jednak świadomość, że w takich miejscach także doraźna pomoc jest bardzo mile widziana. Można na przykład raz na jakiś czas zrobić zakupy odpowiednich produktów dla koni, np. karmy, leków oraz akcesoriów pielęgnacyjnych, przeznaczając je dla konkretnego podopiecznego lub dla wszystkich znajdujących się w schronisku zwierząt. Dobrym rozwiązaniem jest też przekazanie w rozliczeniu rocznym 1% podatku na daną placówkę, zajmującą się opieką nad końmi, taką jak Fundacja Tara Schronisko dla Koni.
Poza wsparciem materialnym warto także zaoferować koniom swój czas, choćby poprzez zaangażowanie się w wolontariat. Do obowiązków osób pragnących nieodpłatnie zajmować się zwierzętami zalicza się m.in. codzienne ścielenie, wyrzucanie obornika, karmienie oraz wypuszczanie podopiecznych na padok. Niekiedy pojawia się także konieczność podjęcia się prac remontowych w stajniach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana