Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Prawidłowa dieta psa - jaka powinna być?

Prawidłowa dieta psa musi być dopasowana do wieku, zdrowia i stopnia aktywności czworonoga. Najlepszym wyjściem będzie wybór pełnoporcjowych pokarmów opracowanych przez specjalistów do spraw żywienia psów. Czym charakteryzuje się najlepsza dieta dla naszych czworonożnych przyjaciół?
Jak wygląda pełnoporcjowa dieta dla psa?
Zbilansowana dieta jest zrównoważona pod względem tłuszczu, węglowodanów, białka, energii, składników mineralnych i witamin. Zawiera również błonnik – niezbędny do właściwego trawienia. Na karmach dla psa nie warto oszczędzać – należy kupować produkty od renomowanych firm, współpracujących z najlepszymi ekspertami do spraw żywienia zwierząt. Pełnoporcjowy pokarm, przygotowany ze starannie wyselekcjonowanych składników, zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe naszego pupila. Sprawdzony producent to gwarancja bezpiecznej i jakościowej karmy o odpowiedniej strawności i smakowitości.
Przeczytaj również: Czy karmy dla psów i kotów powinny zawierać mięso?
Karmy są przygotowane dla zwierząt na różnych etapach życia. Wyróżniamy karmy dla szczeniąt, dorosłych osobników i seniorów. Karmy bytowe dzielą się na karmy suche i mokre. W codziennej diecie można stosować jedną z nich, w niektórych przypadkach można zmienić psi jadłospis i łączyć te dwa rodzaje pokarmów. Raz na jakiś czas można urozmaicić dietę smaczkami i przekąskami, polecanymi zwłaszcza dla szczeniaków potrzebujących nagrody za zachowanie i dobre nawyki.
Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiednie szelki dla psa?
Jak karmić dorosłego psa?
Pies osiąga dorosłość w różnym czasie – w zależności od rasy. W przypadku małych zwierząt – około 8-10 miesiąca życia, średnich – 1 roku, natomiast dużych – 2 roku życia. Z wiekiem spada zapotrzebowania psa na białko i energię, zwłaszcza po zakończeniu procesu wzrastania. W związku z tym codzienna dieta musi być zindywidualizowana – należy ją dostosować do wielkości czworonoga, jego potrzeb i poziomu aktywności na co dzień.
Przeczytaj również: Artykuły zoologiczne - must have dla Twojego pupila
Pracownicy sklepu zoologicznego online Akacjowawet.pl tak tłumaczą różnice w układaniu diet: pokarmy wysokokaloryczne powinny być podawane psom aktywnym, np. pracującym lub sportowym, z kolei zwierzęta prowadzące dość umiarkowany tryb życia muszą dostawać nieco mniejszą ilość kalorii. Jako właściciele czworonogów musimy precyzyjnie obliczyć zapotrzebowanie energetyczne naszego zwierzaka, a następnie odpowiednio dawkować pokarm. Nieprzestrzeganie tych podstawowych zasad może prowadzić do nadwagi i poważnych chorób.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana